Przejdź do treści strony
Godło

Katedra Sztuki Muzycznej

Katedra Sztuki Muzycznej

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Koncert z okazji 40-lecia Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej – 28 V 2021

Koncert z okazji 40-lecia Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej – 28 V 2021

28 maja 2021 r. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się uroczysty koncert z okazji 40-lecia Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej. Koncert będzie również transmitowany online.

Katedra Sztuki Muzycznej (wcześniej Instytut Muzyki) od 40 lat prowadzi studia na kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. Przez ten czas pedagodzy tej jednostki wykształcili kilkuset absolwentów w różnych zawodach związanych z muzyką – nauczycieli, edukatorów, animatorów kultury, wykonawców, dyrygentów chórów, instruktorów muzycznych.  
Kadrę Katedry stanowi dwudziestu pracowników naukowo-dydaktycznych, w tym czterech profesorów, dwóch profesorów wizytujących i ośmiu doktorów. Wykładowcy Katedry to czynni muzycy, koncertujący w kraju i zagranicą. Współpracują z ośrodkami w Niemczech, na Ukrainie, w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Japonii.


Jubileuszowy koncert będzie zaprezentowaniem dorobku artystycznego wykładowców, absolwentów i studentów kierunku muzycznego Akademii Pomorskiej z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica. Usłyszymy kompozycje m.in. Ferenca Liszta czy Ennio Morricone oraz wykładowców Katedry: Andrzeja Cwojdzińskiego, Marka Czerniewicza i Macieja Babnisa. Wystąpią wykładowcy: Tomasz Giczewski, Wiesław Helinski, Łukasz Jankowski, Piotr Mach, Jarosław Nyc, Zdzisław Pawiłojć, Przemysław Sysojew-Osiński oraz absolwenci i studenci Katedry Sztuki Muzycznej. Nie zabraknie oczywiście chóru (choć tym razem w kameralnym składzie) pod kierunkiem Tadeusza Formeli i choreografii przygotowanej przez Katarzynę Wyporską-Wawrzczak. Wystąpią też dzieci z przedszkola muzycznego DO-RE-MI prowadzonego przez wykładowczynie Katedry: Dorotę Gieruszczak i Bogumiłę Kaczyńską.


Solistom i zespołom będzie towarzyszyć Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod batutą Moniki Zytke, która jest też autorką części aranżacji koncertu.

 

Koncert odbędzie się 28 V 2021 (piątek) o godz. 19.00.

image alt text

Znajdziesz nas tutaj